Ocieplenie poddasza

Ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza Poznań, Gorzów, Leszno, Zielona Góra i inne miasta Wielkopolska

Izolacja poddasza pianką poliuretanową Poznań i okolice (woj. wielkopolskie). Mnogość materiałów izolacyjnych oraz technik ich nakładania może przyprawiać o ból głowy. Wybór najlepszego materiału izolacyjnego, pod kątem jego parametrów technicznych wydaje się kwestią niezwykle istotną. Oprócz samych właściwości wykorzystywanego materiału izolacyjnego dużego znaczenia nabiera sposób jego nakładania, tak aby wyeliminować najczęściej pojawiające się błędy, pomyłki czy niedociągnięcia, które mogą okazać się bardzo kosztowne na etapie eksploatowania poddasza a nawet całego budynku.

Dobre ocieplanie dachu czy też ocieplenie poddasza najwyższej jakości materiałami izolacyjnymi ma kluczowe znaczenie dla zachowania maksimum komfortu na zaadoptowanym poddaszu. Wybór odpowiedniego rozwiązania ma wpływ nie tylko na wysokość rachunków za ogrzewanie, ale również na komfort termiczny i akustyczny, trwałość dachu ale przede wszystkim na zdrowie mieszkańców.

Wykorzystanie nieodpowiedniego materiału izolacyjnego oraz błędy popełnione na etapie układania izolacji (np. szczeliny przy układaniu wełny) pociągają za sobą wiele niedogodności i problemów. Przede wszystkim złe ocieplenie dach to niskie temperatury pomieszczeń zimą, mimo wysokich rachunków za ogrzewanie oraz nieznośnie wysokie temperatury latem. Nieco mniej uciążliwy jest dyskomfort akustyczny, za to szczególnego znaczenia nabiera rozwój różnego rodzaju pleśni i grzybów wpływających bezpośrednio na zdrowie mieszkańców. Materiał izolacyjny o słabych właściwościach w połączeniu z błędami montażowymi stanowią zagrożenie dla trwałości budynku, zdrowia jego mieszkańców i grubości portfela.

Ocieplanie poddaszy wykonane prawidłowo, z wykorzystaniem materiałów izolacyjnych przyjaznych dla środowiska naturalnego pozwala zaoszczędzić wydatki na ogrzewanie oraz poprawić komfort termiczny i akustyczny.

Ocieplanie poddasza - w zależności od sytuacji do ocieplania poddaszy wykorzystujemy metodę natryskową lub metodę wdmuchiwania. Wybór metody montażu izolacji w pewnym sensie determinuje wybór materiału izolacyjnego. Metoda natryskowa wiąże się przede wszystkim z wykorzystaniem pianki poliuretanowej PUR, natomiast zastosowanie metody wdmuchiwanej zwykle jednoznaczne jest z wykorzystaniem celulozy choć tak naprawdę technologia pozwala nie tylko na wdmuchiwanie ale również natrysk celulozy pod warunkiem, że zostanie ona uprzednio specjalnie nawilżona. Ostateczna decyzja czy wykonać ocieplenie poddasza pianką poliuretanową czy ocieplenie poddasza celulozą podejmowana jest po konsultacji z klientem. Izolacja poddasza pianką poliuretanową - zapraszamy - profesjonalne ocieplanie dachu, izolacja poddasza, ocieplenie poddasza Poznań (Wielkopolska), Gorzów, Leszno, Swarzędz, Zielona Góra, Nowy Tomyśl, Wolsztyn, Gniezno, Świebodzin, Nowa Sól, Pniewy, Gostyń, Jarocin i inne miasta woj. Wielkopolskie. Także ocieplenie poddasza Wrocław, Warszawa, Łódź. Zapraszamy do skorzystania z oferty - w dobrej cenie ocieplanie dachu Poznań.

Call Now Button