Badanie kamerą termowizyjną

badanie kamerą termowizyjną

Termowizja - Badanie Kamerą Termowizyjną

Każdy budynek emituje ciepło, które jeśli wydostaje się na zewnątrz jest bezpowrotnie tracone ulatując do atmosfery. Traconą w ten sposób energię cieplną jesteśmy wstanie "namierzyć" wykonując badanie kamerą termowizyjną czyli specjalnym urządzeniem rejestrującym straty cieplne budynku. Uciekające z budynku ciepło powoduje realne straty finansowe, zatem bezwzględnie nie powinno być ono tracone. Niestety, zdarza się, że nawet nowe domy, ze świeżo położoną izolacją generują straty cieplne wywołane przez różnego rodzaju nieszczelności. Przyczyn strat cieplnych należy doszukiwać się w różnego rodzaju wadach konstrukcyjnych i błędach budowlanych. Co zrobić gdy budynek jest już zbudowany a my wydajemy spore sumy na ogrzewanie? Jak znaleźć to miejsce, którym ciepło bezpowrotnie ucieka, drenując tym samym nasz portfel!?

Najlepszym rozwiązaniem jest badanie kamerą termowizyjną czyli urządzeniem, które rejestrując promieniowanie podczerwone pozwala nam zaobserwować różnego rodzaju mostki termiczne, nieszczelności połączeń. Badanie kamerą termowizyjną jest bezdotykowe, nie wymaga żadnej ingerencji w strukturę budynku, jest precyzyjne i dostarcza szeregu istotnych informacji.

Na podstawie dokumentacji powstałej po badaniu kamerą termowizyjną jesteśmy wstanie poprawić istniejącą izolację lub wykonać izolację od nowa, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których zaobserwowaliśmy straty cieplne. Pozwoli to Państwu zaoszczędzić na ogrzewaniu i poprawi komfort termiczny.

Termowizja, badanie kamerą termowizyjną Poznań, Wielkopolska - zapraszamy do współpracy!

Call Now Button