Docieplenie poddasza

Docieplenie poddasza

Z docieplaniem poddaszy mamy do czynienia w przypadku naprawy izolacji w obiektach już wykończonych. Jeśli w trakcie eksploatowania poddasza w sezonie zimowym odczuwamy uciążliwe zimno, mimo wysokich rachunków za ogrzewanie oraz trudny do zniesienia upał w miesiącach letnich oznacza to że poddasze zostało ocieplone nieprawidłowo i warto wykonać docieplenie poddasza. Prawdopodobne przyczyny nieprawidłowego ocieplenia poddasza to zła grubość izolacji, źle dopasowane płyty izolacyjne, niekompletne wypełnienie szczelin. Może być również tak, że w skutek starzenia się zastosowany materiał izolacyjny stracił swoje właściwości.

Przywrócenie odpowiedniego mikroklimatu na poddaszu wymaga naprawy istniejącej izolacji lub położenia jej od nowa. Jeśli problem dotyczy wykończonego, zaadoptowanego poddasza układanie izolacji od nowa wymaga poważnej ingerencji w wykończone wnętrze co znacząco podnosi koszty całej inwestycji. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest docieplenie poddasza metodą natryskową lub metodą wdmuchiwania. O ile izolacja natryskowa pianką poliuretanową wymaga mimo wszystko większej ingerencji o tyle metoda wdmuchiwania celulozy nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji od wewnątrz (jeśli uda nam się dostać od strony dachu) lub nawiercenia od kilku do kilkunastu otworów (w zależności od konstrukcji dachu) o średnicy kilku centymetrów, przez które aplikowany jest materiał izolacyjny.

Docieplanie poddaszy poprzez natrysk lub wdmuchiwanie materiału izolacyjnego pod ciśnieniem ma tą zaletę, że aplikowany materiał izolacyjny dociera do wszystkich zakamarków dachu szczelnie wypełniając pustki i braki w istniejącej izolacji tworząc spójną i szczelną warstwę izolacyjną.

Call Now Button